Kolekce šperků od Nady

Všechny šperky od Nady si v sobě nesou inspiraci architekturou. Podle toho, o jakou konkrétně inspiraci se jedná, jsou rozděleny do následujícíh čtyř kolekcí:

Sgraffiti

Kolekce Sgraffiti staví na stejném efektu, jaký využívali staří mistři a nejvíce populární byl za (novo)renesance. Důmyslný obraz vznikal díky vyškrabávání do dvouvrstevné omítky. Horní vrstva musela být jemná a hladká, spodní pak kontrastní. U šperků dosahuji kontrastu použitím patiny na vyškrabávaný vzor. Každý šperk v kolekci je trochu jiný, protože každý obsahuje jen malou část původního obrazu. V nabídce jsou různé tvary a vzory šperků se sgraffiti motivem.

Portals

Kolekce Portals představuje portály, malé myšlenkové teleporty, které vás v myšlenkách mohou transportovat na jiná místa. Mohou to být také portály jako rámované výhledy či průhledy, vzpomínky, které si chcete uchovat.

Volutika

Spirálové a různé jiné ornamenty na budovách jsou zdrojem inspirace pro kolekci Volutika. Vyskytovaly se jak v tesané formě už od starověku, tak s rozvojem kovotepectví v pozdějších slozích, například v secesi. Jde o jemné, romantické, filigránské šperky doplňované vybranými drahými kameny.

Vitrážky

Pocta starým mistrům a obdiv k vitrážím se mísí v kolekci Vitrážky. Vitráže jsou krásné, ale křehké. Stejně jako stavby, o které se nikdo nestará. A takových zanedbaných staveb je nepočítaně. Nebylo by lepší vzdát hold starým mistrům a postarat se o ty krásné budovy místo věčného stavění nových?