7+1 tip na luxusní dárek pro ženy, které milují procházky městem

Dárky pro tulačky městy: náhrdelník s tematikou architektury

Chcete ji potěšit, ale nenapadá vás nic, z čeho by měla opravdu radost? Pokud žena, pro kterou hledáte dárek, miluje toulání městy, mám pro vás pár zaručených tipů na luxusní dárky:

1. Boty přesně na míru

Kdo jednou vyzkoušel boty šité na míru, bude se k těm konfekčním jen těžko vracet. Jsou úžasně pohodlné. I po celém dni na nohou si vaše nohy budou připadat jako v bačkůrkách. Boty na míru si můžete vybrat barefootové třeba od Dareen či klasické od mistra ševce Bena Hrubeše.

Možná se vám na ty na míru nebude chtít čekat. Pak mám ještě jeden tip. Boty od německé značky Josef Siebel. Mám dvoje – jedny na zimu a druhé na zbytek roku. Nachodila jsem v nich už stovky kilometrů. Pohodlí zaručeno!

2. Výlet do zahraničí

Pozvěte ji na výlet do města oplývajícího zajímavou architekturou. Nejlépe bez nabušeného závazného programu. Ne že by se ráda nedozvěděla spoustu zajímavostí, ale určitě ocení i dostatek volnosti. Aby mohla co nejvíce chodit a prohlížet si stavby. Možností, kam jet, je nepřeberné množství. Z Evropy namátkou třeba Barcelona, Miláno, Benátky, Paříž, Amsterdam, Londýn, Berlín. S plánováním vám mohou pomoci různé cestovatelské stránky (1, 2). Různé zajímavosti ze světa architektury pravidelně přináší i Mixletter.

Florencie se svým specifickým sgrafitem

Tip: Pokud byste ji tam chtěl vzít jako překvapení, připravte si i mapu s vyznačenými zajímavými stavbami a případně nějaký text o nich či tištěného průvodce. Pro jistotu.

Pravda, v době covidové může být cestování trochu problém. Prohlédněte si i ostatní tipy:

3. Pohodové prádlo

Prádlo, ve kterém se dá chodit celý den. Tak pohodlné, že o něm ani po celém dni nebudete prakticky vedět. Prádlo, které bude lichotit její postavě. Pohodlné a sexy. Neodolatelná kombinace.

Přesně takové šije Bára Severin. Tílka a prádlo z bambusového úpletu pro maximální tepelný komfort za jakéhokoli počasí. Podprsenky bez kostic, ale s dostatečnou oporou. A s krásnou krajkou navrch!

4. Šperk inspirovaný architekturou

Znáte to. Protivné dny, kdy musí celý den sedět v kanceláři (s mizerným výhledem). Pořiďte jí šperk, který jí připomene její oblíbená místa. Šperk, který jí připomene, na co se těší. Malou myšlenkovou oázu mezi pracovními povinnostmi.

Šperky inspirované architekturou jsou z mé dílny. Jsem trochu technický maniak a tak si můžete být jistí, že každý šperk v nabídce je precizně vyrobený.

5. Stylový batůžek či taška

Na dlouhé procházky je lepší batoh nebo cross-body kabelka. Důležité je, že pojme vše podstatné: lahev s pitím, doklady a možná i knihu a malou svačinku.

Myslete na to, aby byla z udržitelného materiálu, dobře se udržovala a zároveň vydržela. Takové jsou například batohy a tašky od Morecy. Monika šije batohy z oblečení, které už nikdo nechce. Pečlivě k sobě skládá každý kousek, aby vše ladilo a bylo funkční.

Osobně miluju kůži. Ale uznávám, že je relativně těžká a na dlouhé procházce už to poznáte. Její veganská varianta zvaná pratelný papír je o mnoho lehčí. Přitom od kůže byste jej stěží rozeznali. A navíc ho klidně můžete vyprat v pračce! Tašky z veganské kůže šije Vendula Beneš pod značkou OmForm.

6. Chytré hodinky

Předně, měly by mít ručičky. Měly by vypadat stylově. Namátkou to splňují hybridní hodinky od firem Fossil, Skagen, Garmin nebo Withings. Bylo by skvělé, kdyby se jim daly i diktovat poznámky, myšlenky nebo třeba seznam na nákup. Jenže takové už zase příliš stylově nevypadají. Pokud budou hodně chytré, nezapomeňte ohlídat možnosti párování s jejím telefonem.

hodinky zn. Fossil (FTW7011)

7. Rukavice do všeho nečasu

Když začne foukat studený vítr, i v pohybu jí snadno prokřehnou ruce. Pletené palčáky jsou sice fajn, ale v kožených rukavicích bude mít mnohem větší cit. Aby pěkně hřály, je důležité, aby dopře padly.

Nenechte se zmást rozdělením do kategorií, nemusíte nutně vybírat jen mezi vycházkovými. Rukavice pro řízení auta jsou skvělým jarním/podzimním společníkem do města. V Dobříši, v dílně Bohemian Gloves Petry Kesnerové, ušijí i speciální model upravený pro dotykové obrazovky.

Bonusový tip: Večeře s luxusním výhledem

Restaurací ve vyšších patrech a s výhledem je v Praze hned několik. Není jen Petřín či Žižkovská věž. Povečeřet můžete i na terasách v blízkosti starého města, na Václaváku či v Tančícím domě. 15 nejlepších podniků se skvělým jídlem a luxusními výhledy shrnuje server kudyznudy.

Villa Richter; foto ze serveru kudyznudy.cz

Výhled je romantický, ale není to nezbytná podmínka. Lze ho nahradit zajímavou architekturou či interiérem uvnitř podniku. Vynikajicí večeři pak můžete zakončit procházkou místy, které má ráda. Nebo naopak místy, které ještě neobjevila. Na procházku můžete domluvit i průvodce. Klidně jen pro vás dva. Soukromé prohlídky v Praze organizuje například Kristýna Maková.

A proč by tyhle tipy měly fungovat?

Inu, protože patřím k této skupině taky. Miluju procházky městy!

Napsat komentář