Mixletter: Kontroverze aneb je lepší starý nebo nový?

Právě začíná advent. Období rozjímání. Musím přiznat, že letos mám problém se naladit na Vánoce. Ani nevím, proč přesně. Možná protože Vánoce jsou pro mě období setkávání, hlavně rodinných, a ta budou letos pravděpodobně dost omezena. Snad mi tedy odpustíte, že tento mixletter také není příliš vánoční.


nový interiér holetu Central v Plzni

zajímavost
Kontroverze

Není to hezká budova. Nemá ani hezkou historii. Kvůli ní bylo zbouráno několik jiných domů včetně původního goticko-renesačního hostince zvaného Arnoldův dům, o němž se traduje, že se v něm poprvé točil Pilsner Urquell. Jeho demolice vyvolala v letech 1967-8 protesty odborné i široké veřejnosti. Za novou budovou stojí Jaroslava Gloserová. Původně byla plánována přestavba celého plzeňského náměstí, ale zůstalo naštěstí jen u této budovy. Budova má prosklenou fasádu s vertikálním členěním a výrazným horizontálním přetnutím ve výšce hlavní římsy sousedních historických domů. Hotel byl pojmenován Urquell, což bylo ale záhy změněno na Ural. Dnes se jmenuje Central. Ke svým krásným vitrážím dostal nedávno i odpovídající vizuál vestibulu z pera studia Ave architekt.

Kontroverze - historické náměstí v Plzni doplněné stavbou z 60. let. 20. století.

Autorská stříbrná brož inspirovaná volutovými motivy v architektuře
Venku už je poměrně zima a tak přijdou vhod brože. Hlavně pokud teď naušnice kvůli rouškám moc nenosíte. Anebo můžete dát brož na klopu svému partnerovi a vzít si stejně tvarované naušnice. 

řešení hádanky
Záhadná krytina

Tento dům v nizozemském Eindhovenu je skvělým vyjádřením cirkulární ekonomiky

V minulé hádance jste tipovali, z čeho je vyrobena krytina na této budově. Některým připomínala textilii, jiní tipovali sklo či kámen (dokonce labradorit), ale zazněl i názor, že by to mohl být plast. Tento dům v nizozemském Eindhovenu je skvělým vyjádřením cirkulární ekonomiky. 

Veškerý materiál na stavbu této budovy je totiž vypůjčený. Znamená to také, že pro stavbu nebyly použity žádné šrouby, lepidlo, vrtáky ani pily. Vše bylo spojováno především speciálními ocelovými řemeny/lany. Budova byla navržena na dva týdny.

Vše bylo vráceno bez jediného poškození – s jedinou výjimkou. Krytina na budově totiž byla vytvořena z plastového odpadu obyvatel Eindhovenu. I ta byla následně distribuována zpět obyvatelům. O přeměnu se postarala společnost PrettyPlastic.

Budova byla hlavním pavilonem při World Design Event.
Více fotek na webu studia.


Autorský stříbrný náhrdelník inspirovaný volutovými motivy v architektuře

Letošní rok není jednoduchý pro nikoho. Omezení doléhají na každého z nás. Na někoho citelněji, na někoho méně, ale zasaženi jsme všichni. Chci Vám proto nabídnout možnost rozložení platby. Protože jsem v tom s Vámi.

Vím, šperky nejsou nezbytnou věcí. Jsou pro radost, pro pocit výjimečnosti, souzní s námi. Takové soukromé světélko v šedi dnů. Ale do života patří i radost, ne jen starosti. A někdy je potřeba udělat radost i sám sobě.

Pokud budete chtít využít možnost rozložení platby, zvolte platbu převodem a napište mi do poznámky o rozložení platby. Kontaktuji Vás e-mailem a domluvíme si podrobnosti.


tipy pro zdravé pečení - infografika

Dlouho jsem přemýšlela, jaký dát tentokrát recept. Mohla bych Vám psát o svém oblíbeném cukroví. Ale každý z Vás určitě své oblíbené cukroví už má. Navíc u nás se recepty na cukroví předávají a těžko odkazovat někam na recepty na internetu. Možná Vám ale přijde vhod tato infografika od Natu s možnostmi, jak upéct cukroví o krapítek zdravější.  

Jestli něco neradi vynecháme, je to domácí karamelový likér. Potřebujete na něj jen karamelové salko, šlehačku a rum. Chuť bude tak dobrá, jak dobrý si vyberete rum.


hádanka
Tajemné místo

Poznáte, jaká stavba je na této fotografii? A kde se nachází?
Prozradím, že místo se nachází v naší republice

Odpověď se dozvíte v příštím mixletteru.

hádanka

Klasická rocková píseň „Rock you like a hurricane“ z roku 1984 dostala loni v září naprosto nový kabát. Kapelu Scorpions totiž doplnil Berlínský symfonický orchestr. To musíte slyšet!


Stalo-li se, že jste nějakým nedopatřením minuli katalog kolekce Volutika se šperky Voluione, můžete si ho stále stáhnout zde. Věřte, že stojí z to! Šperky jsou také dostupné v mém e-shopu.

Autorské stříbrné naušnice inspirované volutovými motivy v architektuře

Pokud byste chtěli mít šperky pod stromečkem, myslete, prosím, na včasné objednání. Vzhledem k zavalenosti všech doručovatelů doporučuji objednávat do 14.12., úplně nejzazší termín je pak 18.12. (ČP) Později už opravdu nemohu garantovat doručení včas. 


Přeji pěkný den!

Líbí se Vám mixletter? Můžete ho mít jednou za dva týdny ve Vaší schránce. Stačí, když mi tu necháte Váš e-mail:

Napsat komentář