Mixletter: Stávka aneb Proč má mixletter zpoždění?

S drobným zpožděním je tady další mixletter. Zpoždění má na svědomí můj počítač, který si vydobyl rekonvalescenční pobyt v blízkém servisu. Přinesla jsem ho zpět jako nový, tak doufám, že mu nabytá energie dlouho vydrží 🙂


Kresba plovoucího města

zajímavost
Kreslená architektura

Každý z nás už někdy potkal architektonickou soutěž. Ty se váží ke konkrétním místům. Ale víte, že se každoročně pořádá i soutěž v kreslení architektury?


Barokně nepravidelné onyxy rámované jemnou stříbrnou krajkou tvoří výrazné naušnice.
Barokně nepravidelné tvary temně černých onyxů krásně vyniknou v jasně stříbrných obloučcích.

řešení hádanky
Antický chrám

Jupiterův chrám v Pompejích - digitální rekonstrukce.

V minulé hádance jsem se Vás ptala, který chrám se tu před Vámi digitálně rekonstruuje. Jedná se o Jupiterův chrám, jehož ruiny jsou k vidění v italských Pompejích. Rekonstrukci vytvořilo NeoMam Studios a THISISRENDER ve spolupráci s Expedia.

Chrám byl postaven ve 2. století před Kristem. V roce 62 po Kristu byl chrám zničen při zemětřesení. Na jeho opravu nikdy nedošlo, protože v roce 79 zasypala Pompeje mocná vrstva prachu ze sopky Vesuv.

Římané věřili v důležitost architektury jak v náboženském, tak i v běžném životě. Chrám je postaven v typickém italském stylu kapitolu. Uvnitř byla místnost se sochami „kapitolské“ triády: Jupitera, Minervy a Juno.

Více digitálních rekonstrukcí památek.
Více o antické římské architektuře.


Z archivu
Jemné filigránové volutky

Filigrány a voluty jsou nerozlučně propojené. Jedním z mých prvních skládaných filigránů byl tento náhrdelník na fotkách nesoucí jméno Lady Pu-er. Jméno náhrdelníku nápadně připomínající název čaje odkazuje na tehdejší název kolekce „Old England Tea“. Dnes se už kolekce jmenuje případněji – Volutika. Náhrdelník z roku 2013 je plný propracovaných detailů, od filigránu, přes zavěšení až po zapínání. Filigrán jsem o dva roky později zpracovala na návod pro časopis Wirework Magazine – návod měl neuvěřitelné 4 stránky! Náhrdelník našel svůj domov na Floridě.

Časopis se mnou udělal i rozhovor, který vyšel ve stejném čísle, a bylo to milé překvapení. Redaktorka byla moc milá a skvěle připravená. Na základě několika otázek sepsala tento skvělý článek, který mou tvorbu v té době definoval lépe, než jsem si sama uvědomovala.

Rozhovor s Nady (v angličtině)

hádanka
Záhadná krytina

Tipněte si, z čeho je vyrobena krytina na této budově! Prozradím, že budova se nachází v Nizozemsku.

Odpověď se dozvíte v příštím mixletteru.

hádanka

Krémová česnečka

Krémová česnečka je u nás absolutní top. Jí ji i muž, který má alergii na mléko. Receptů existuje několik, ale za mě je poměr mléka a vývaru v tomto receptu ten ideální. 

Tip: Nevynechejte pečený česnek na ozdobu, ochudili byste se o skvělou tečku.


Zlatničina je poměrně čistá práce. Dokud nedojde na leštění. Nejčastěji se leští až hotové šperky, ale někdy je potřeba důkladné předleštění ještě před dokončením šperku. Kliknutím na obrázek si můžete pustit krátké video z nočního leštění.

Přeji pěkný den!

Líbí se Vám mixletter? Můžete ho mít jednou za dva týdny ve Vaší schránce. Stačí, když mi tu necháte Váš e-mail:

Napsat komentář