Mixletter: Nahlédnutí do starověké Hadrianovy vily

Přestože každý newsletter kontroluji několikrát, minule se mi tam přece jen vloudila chybička – po kliknutí na obrázek rozbalovaného šperku jste byli přesměrováni nikoli na celé video, ale na blog z cest. Přijměte proto, prosím, mou omluvu. Pokud jste minule neviděli, video je zde.


Pravděpodobný vzhled starověké Hadrianovy vily

zajímavost
Starověké stavby

Jak vypadaly ve skutečnosti majestátní antické stavby se dnes můžeme jen domýšlet. Architekté se spolu s archeology pokusili některé z nich digitálně rekonstruovat. Můžete si tak prohlédnout třeba Hadrianovu vilu, jejíž ruiny jsou k vidění v Tivoli nedaleko Říma.


Neopakovatelné autorské puzetové naušnice ze stříbra Ag 925/1000 a slunečních kamenů inspirovaný architekturou a vitrážemi.
Vitráže. Jejich krása a křehkost. Nádherné obrazy. Sluneční svit procházející barevnými sklíčky. A pak… zkáza. Drobné barevné střípky rozsypané po podlaze. To a mnoho dalšího v sobě nese kolekce Vitrážky.

řešení hádanky
Záhada ledovcového městečka

Upravená fotografie ledovcového městečka v Aarhusu. Autor IG @arqpedia

V minulé hádance jsem se Vám ukázala ledovcové městečko, se kterým bylo něco v nepořádku. Městečko postavili v Dánsku, ve městě Aarhus. Na návrhu se podílelo hned několik architektonických studií: CEBRA, JDS, SeArch a Louis Paillard.

Jakkoli krásné, vypadá městečko ve skutečnosti trochu jinak. Není tak veliké, jedná se „jen“ o 4 budovy ve tvaru L s různě vyříznutou střešní částí.

Takto vytvořený „ledovec“ má 11 vrcholů. Celkem budovy obsahují 208 bytů o velmi rozmanité bytové ploše i půdorysech. Výřezy v budovách navíc umožňují maximální možný dopad slunečního světla do bytů a také výhled na zátoku.

Fotografie městečka.
Více o celém projektu.


očima zákazníků
Šmrncovní a záhadný šperk

„Chrám je nádherný! Vyzkoušela jsem hned všechny možné délky řetízku – líbí se mi především kratší varianta, zvlášť tajuplně působí chrám na černém podkladu – to má asi na svědomí ten tmavý turmalín. Nemůžu se vynadívat, občas si šperk prostě jen tak prohlížím.“ (Dacie)


Dýňový quiche od Kichnette

Dýně doma milujeme. Děti mají samozřejmě nejraději polévku (s krutonky!). Ale z dýně se dá také péct a to jak sladké, tak i slané. Skvělý je třeba dýňový quiche

Tip: Těsto můžete koupit i hotové. Vyzkoušela jsem ho také s listovým těstem, mohu doporučit. V každém případě je potřeba těsto předpéct.


Versailles jako hotel

Příští rok otevírá ve Francii nový hotel. A ne ledajaký. K dispozici hostům se otevře část Versailles! Pro hosty je vyladěno 14 pokojů ve stylu 18. století s přístupem do slavných francouzských zahrad.


hádanka
Ptačí perspektiva

Tipnete si, na které evropské město se z ptačí perspektivy díváte? Napište mi svůj tip!

Odpověď se dozvíte v příštím mixletteru.

Přeji pěkný den!

Líbí se Vám mixletter? Můžete ho mít jednou za dva týdny ve Vaší schránce. Stačí, když mi tu necháte Váš e-mail:

Napsat komentář