Mixletter v novém

Mixletter je můj nový newsletter. Dala jsem mu nový formát. Rozhodla jsem se ho totiž přebudovat. Aby Vás bavil. Aby Vás zajímal. Abyste se těšili na každý další.


blog z cest
Obrazy a inspirace

Procházky neznámými místy. Bez cílů, plánů a map. K načerpání inspirace. K potěše duše. Dnes z malé části Bethesdy v blízkosti NIH.


Město. Věžáky a mrakodrapy. Světla. Beton a sklo. Pulzující život. Mnoho světel, co svítí do noci. Okénka. Každé skrývá příběh. Spolu vytvářejí jedinečné obrazy. Odrazy životů uvnitř. 

řešení hádanky
Luxfery aneb sklobetonky

V minulé hádance jsem se Vás ptala, jestli si ještě vzpomenete, jak se říká skleněným kostkám na fotografii. Bez váhání jste správně odpovídali, že se jedná o luxfery či česky sklobetonky.

Název „luxfera“ vznikl podle stejnojmenné firmy, kterou v roce 1897 založil James G. Pennycuick. V té době již vlastnil 3 patenty na výrobu „hranolové skleněné cihly“. Technologie byly stále vylepšovány – dnešní luxfery mají například vzor vždy uvnitř, aby se samotné sklobetonky lépe udržovaly.

Luxfery jsou opět v kurzu.
Více o luxferách na wikipedii.


inspirace
Spirála jako schodiště i šperk

Inspirací v architektuře je nekonečně. Často ji vstřebávám úplně mimochodem. A pak, dávno poté, co je šperk hotový, potkám detail, který k němu dokonale pasuje. Jako v případem Lazupise a tohoto nádherného schodiště, které ladí dokonce i barevně. 


Ve vedrech, která teď panují, si vybíram hlavně lehká jídla. Třeba tento těstovinový salát se sušenými rajčaty.

Tip: Doma ho máme raději s pečeným česnekem než s jarní cibulkou a bazalkou. Do zálivky pak už nedávám ani cukr ani ocet.


Pracuji na nových špercích z kolekce Volutika. Inspirovala jsem se hlavně drobnějšími detaily na budovách. Často jsou to mistrovské kovotepecké práce.


hádanka
Mozaiko, mozaiko řekni

Uhádnete, z čeho je poskládaná mozaika na zdi? A co Vám tato mozaika připomíná? Napište mi svůj tip!

Odpověď se dozvíte v příštím mixletteru.

Přeji pěkný den!

Líbí se Vám mixletter? Můžete ho mít jednou za dva týdny ve Vaší schránce. Stačí, když mi tu necháte Váš e-mail:

Napsat komentář