Obrazy a inspirace z mých procházek v americe I.

National institutes of health, zkráceně NIH, je velký výzkumný komplex přírodních a lékařských věd v Bethesdě. Dalo by se říct, že je to celá čtvrť. V jedné z budov v této „čtvrti“ jsem několik měsíců pracovala. Do 11. 9. 2011 byl areál volně průchozí, dnes je pečlivě střežený a jen tak se tam nedostanete. Uvnitř navíc není dovoleno fotografovat.


FASEB – The Federation of American Societies for Experimental Biology – má nádhernou a neobyklou budovu. Trochu mi připomíná kubistickou architekturu, která se výrazně prosadila hlavně v Česku.


Typický dům v oblasti Maplewood/Alta Vista, v Bethesdě (Maryland, kousek od Washingtonu D. C., USA). V podobném jsem bydlela. Ikdyž se to zvenku nezdá, dům je dvoupodlažní a má velkorysý otevřený vstupní prostor přes obě patra. Rezidenční oblast Alta Vista je poměrně rozlehlá, domy a ulice jsou si dost podobné a snadno zabloudíte, pokud nevěnujete pozornost detailům.

Domy zvnějšku často vypadají jako bungalovy. Občasmůžete potkat i větší vilu, některé z nich připomínají pomalu hrad. Na fasádách většiny domů jsou použity cihly nebo (falešná) prkna. Nejspíše díky absenci množství historických památek, je ve státech stále populární historizující styl i u běžných domů. Některé domy se vyznačují krásnými detaily, především v podobě portálů, které přímo lákají ke ztvárnění v podobě šperku.


Ač jsem moc nechtěla zasahovat do soukromí neznámých lidí, občas mi to prostě nedalo. Třeba tento zahradní nábytek jsem musela zdokumentovat. Vypadá skoro jakoby mu byl předlohou nějaký šperk.

zajímavý zahradní nábytek z lakovaného kovu


Detail u silnice.

Detail cedulky o ochraně žab a kanálu u silnice


Kostelů je v této oblasti hodně, každá odnož má svůj.
Tento je u křesťanské školy, foceno v neděli odpoledne.


Nejbližší místní hřbitov nebyl v nepříliš dobré kondici. Náhrobkdy zde jsou ze začátku 20. století, možná i starší.

Několik náhrobků z Maplewoodu


Prostý kostelík u hřbitova se zachovalými vitrážemi…


… který dal jméno celému městu!

Kostelík v oblasti Maplewood, Bethesda, MA

Zaujal Vás tento blog? Nechte si posílat odkazy na blog rovnou do e-mailu:

Napsat komentář